Systemy kontroli dostępu firmy Unikontrol

Obecnie coraz więcej firm zwraca uwagę na bezpieczeństwo swoich zasobów, w tym nie tylko materialnego wyposażenie przedsiębiorstwa (instytucji), ale również wartości niematerialnych, takich jak informacje stanowiące tajemnicę państwową i służbową a także tajemnice związane ze specyficzną działalnością firmy.

W ochronie tych wartości dzisiejszych przedsiębiorców i kierowników instytucji wspomagają nowoczesne systemy kontroli dostępu.

Są to powiązane ze sobą urządzenia, które nie tylko na bieżąco monitorują ruch osobowy wewnątrz firmy, ale także stanowią skuteczne zabezpieczenie przed wejściem na teren obiektu osób nie posiadających stosownego upoważnienia. Zainstalowanie elektronicznych bramek dostępu wzmaga bezpieczeństwo firmy stanowiąc wyjątkowo skuteczną blokadę przed osobami z zewnątrz. Przekroczenie opisanych bramek może nastąpić wyłącznie po zbliżeniu do specjalnego czytnika indywidualnej karty zbliżeniowej, która powoduje otworzenie bramki i wpuszczenie posiadacza karty na teren obiektu. Jednocześnie w tym samym czasie system kontroli dostępu skrupulatnie notuje ruch osoby w obiekcie i przekraczanie kolejnych bramek wewnątrz budynku.

Przedmiotowy system jest również szeroko wykorzystywany przez pracodawców kontrolujących ruch osobowy zatrudnionych pracowników. Przy zastosowaniu rozwiązania elektronicznej kontroli dostępu możliwe jest precyzyjne ewidencjonowanie czasu pracy. Pomaga to nie tylko w zapewnieniu skutecznej dyscypliny, ale jednocześnie we właściwym respektowaniu przepisów pracowniczych w zakresie ewentualnego czasy pracy w godzinach nadliczbowych.

niskie bramki obrotowe przeznaczone do kontroli przejścia

Kontrola dostępu to najogólniej mówiąc system składający się z różnorodnych urządzeń, mechanizmów i systemów komputerowych, których zadaniem jest identyfikacja osoby, przed uruchomieniem bramki wejściowej na teren konkretnego obiektu.

Najprostszym przykładem zastosowań kontroli dostępu jest system wejść na imprezy masowe, do zakładów pracy, instytucji państwowych, biurowców i innych obiektów, gdzie istotnie jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno ludzi jak i mienia. System kontroli dostępu polega na możliwości przekroczenia specjalnych bramek (drzwi wejściowych) dopiero po okazaniu (zastosowaniu) odpowiedniej, indywidualnej karty dostępu. W przypadku imprez masowych mogą to być bilety z kodem kreskowym, natomiast w przypadku wejść do budynków lub pomieszczeń, swoistym biletem uprawniającym do przekroczenia bramki jest indywidualna karta kompatybilna z systemem obsługującym odpowiedni czytnik kart.
Obecnie najbardziej popularne są karty zbliżeniowe, niemniej w obiegu występują również karty chipowe, magnetyczne, a także z nadrukiem kodu kreskowego.

W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość zastosowania bardziej zaawansowanego systemu kontroli dostępu. W miejscach, w których istnieje konieczność wprowadzenia tego rodzaju kontroli dostępu (skarbce bankowe, pomieszczenia wojskowe) istnieje możliwość wyjątkowo zaawansowanej identyfikacji osób poprzez sprawdzanie tożsamości na podstawie wyjątkowych cech biometrycznych, czyli linii papilarnych, geometrii dłoni, głosu, tęczówki oka lub siatkówki oka.

UNIKONTROL oferuje Państwu skuteczne systemy kontroli dostępu do obiektów. Z naszymi urządzeniami możliwe jest zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa i skutecznej kontroli dostępu. Oferowane przez nas systemy współpracują z różnymi urządzeniami rejestrującymi ruch osobowy a także czas pracy osób zatrudnionych. W ciągłej sprzedaży posiadamy nowoczesne bramki obrotowe, uchylne i rozsuwane. Posiadamy również szeroki katalog czytników kart zbliżeniowych i linii papilarnych. Wraz z wysokiej klasy produktami zwiększającymi bezpieczeństwo, oferujemy naszym Klientom również profesjonalne wsparcie technologiczne, doradztwo i instruktaż.

Szukasz bramek obrotowych i kołowrotów? 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., albo zadzwoń +48 667 944 141.