Bramki rozsuwane GT1-170

wizualizacja bramki: www.gastopgroup.com

Urządzenie przeznaczone jest do pracy ciągłej w zakresie wspomagania kontroli ruchu osobowego w miejscach strzeżonych, do zastosowań wewnętrznych w miejscach o wysokim natężeniu ruchu osobowego. Urządzenia mogą współpracować z elektronicznymi systemami kontroli ruchu oraz dostępu osobowego. Bramka przeznaczona jest dla szerokości przejścia 90 cm.

 

Główne zastosowania to:

1. Stacje kolejowe/metra ? punkty kontroli biletowej/uprawnień do wejścia oraz ruchu pasażerskiego.

2. Porty lotnicze ? przejścia dla uprawnionego personelu obsługi, ukierunkowywanie ruchu pasażerskiego.

3. Porty morskie i rzeczne  ? punkt kontroli biletowej/uprawnień do wejścia  oraz ruchu pasażerskiego.

4. Punkty kontroli uprawnień do wejścia w budynkach urzędów państwowych np. przejścia graniczne, ministerstwa, inne służby.

5. Punkty kontroli biletowej i opłat w muzeach, teatrach, kinach, wystawach, targach, obiektach widowiskowych, płatnych toaletach.

6. Punkty kontroli biletowej do obiektów sportowych np. wyciągi narciarskie, baseny, stadiony, inne obiekty sportowo-widowiskowe. 

7. Kontrola dostępu i rejestracja czasu pracy w zakładach pracy np. biura, fabryki, wydzielone strefy w zakładach produkcyjnych.

 

PIKTOGRAMY DIODOWE

Sygnalizacja wizualna (piktogramy diodowe) informują o włączonych i wyłączonych z działania kierunkach możliwego ruchu w sekcji przejścia. Czerwony krzyżyk informuje o stanie wyłączenia/zablokowania (urządzenie uniemożliwia przejście osoby) kierunku ruchu, zielona strzałka informuje o stanie włączenia kierunku ruchu.

 

 

 

KONTROLA WEJŚCIA I WYJŚCIA

System czujników do detekcji ruchu osobowego wspomaga kontrolę nad wejściem osób z uprawnieniami. Oprogramowanie układu procesorowego analizuje sygnały z systemu czujników co umożliwia w wielu sytuacjach wykrycie takich przypadków jak np. próba przejścia dwóch osób na podstawie pojedynczej autoryzacji.

 

 

 

SYGNALIZACJA DŹWIĘKOWA

Sygnalizacja dźwiękowa informuje m.in.. o wystąpieniu sytuacji nietypowej (np. próba przejścia dwóch osób w tym samym lub w przeciwnych kierunkach bez autoryzacji) lub o wykryciu w strefie detekcji ruchu nieautoryzowanego obiektu.

 

 

 

 

TRYB PRACY ? NC (NORMAL CLOSED)

Dla trybu pracy NC (tzw. ?normal closed?) skrzydła urządzeń ?MASTER? i ?SLAVE? są zamknięte do momentu otrzymania sygnału z urządzenia zewnętrznego (np. czytnika kart, itp.), po otrzymaniu sygnału z urządzenia zewnętrznego skrzydła zamkną się po detekcji przejścia osobowego lub po około 5 sekundach w przypadku braku detekcji ruchu osobowego.

 

 

 

TRYB PRACY ? NO (NORMAL OPENED)

Dla trybu pracy NO (tzw. ?normal opened?) skrzydła urządzeń są otwarte do momentu gdy układ elektroniczny na podstawie sygnałów z systemu czujników nie rozpozna nietypowej sytuacji (np. próby przejścia bez autoryzacji). Skrzydła nie zamkną się w przypadku gdy system czujników wykryje obiekt zbyt blisko ruchomych skrzydeł (względy bezpieczeństwa).

 

 

 

ZABEZPIECZENIE PRZED PRZECIĄŻENIEM

Urządzenia są wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe, które zatrzymuje ruch skrzydeł w przypadku wykrycia przeszkody oraz uruchamia sygnalizację dźwiękową. Po zdarzeniu ruch skrzydeł jest możliwy wyłącznie na podstawie kolejnego sygnału sterującego.

OPIS URZĄDZENIA

(1) blokada pokrywy chroniąca przed dostępem osób nieuprawnionych (zamek na kluczyk), (2) pokrywa górna wykonana ze stali nierdzewnej*, po otwarciu umożliwia dostęp do mechanizmu urządzenia, (3) zabudowa systemu czujników do detekcji ruchu osobowego w sekcji przejścia, budowa urządzenia, wykonana ze stali nierdzewnej*, (4) zabudowy boczne urządzenia wyposażone w piktogramy diodowe, (5) piktogramy (diodowe) informacyjne określające możliwy kierunek ruchu osobowego w sekcji przejścia (piktogram - zielona strzałka oraz piktogram - czerwony krzyżyk), (6) osłona mechanizmu wykonana ze stali nierdzewnej*, po zdemontowaniu umożliwia dostęp do części elektrycznej i mechanicznej urządzenia, (7) skrzydła ruchome urządzenia wykonane z szyb tzw. bezpiecznych (hartowanych) o całkowitej grubości 12 mm przeźroczystej i bezbarwnej, (7) sekcja przejścia osobowego tworzona przez dwa moduły ?MASTER? i ?SLAVE?, (8) miejsce montażu modułu do podłoża oraz miejsce wyprowadzenia okablowania sterującego i zasilającego.

* - stal nierdzewna - stal o oznaczeniu AISI 304 (według EN 10088)

POBIERZ KARTĘ KATALOGOWĄ

Pobierz kartę katalogową, aby zapoznac się ze szczególami budowy oraz działania urządzenia.

PARAMETRY TECHNICZNE

Rodzaj GT1-170-L GT1-170-C GT1-170-R
Napięcie zasilania 230 V, 50/60 Hz 230 V, 50/60 Hz 230 V, 50/60 Hz
Maksymalny pobór prądu 300 W 600 W
300 W
Minimalny pobór prądu 120 W 240 W 120 W
Pobór prądu przy rozruchu 10 A 10 A 10 A
Temperatura pracy 0 do +50 st. C 0 do +50 st. C 0 do +50 st. C
Temperatura przechowywania -30 do +60 st. C -30 do +60 st. C -30 do +60 st. C
Stopień ochrony IP IP 40 IP 40 IP 40
Maksymalna wilgotność pracy 85 % 85 % 85 %
Czas otwarcia/zamknięcia skrzydła ~0.6 sec ~0.6 sec ~0.6 sec
Główny materiał obudowy INOX AISI 304 INOX AISI 304 INOX AISI 304
Skrzydło urządzenia szkło hartowane 10 mm szkło hartowane 10 mm szkło hartowane 10 mm

Szukasz bramek obrotowych i kołowrotów? 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., albo zadzwoń +48 667 944 141.